Calendario laboral 2012. Festividades locais na provincia da Coruña


4 nov. 2011


No Boletín Oficial da provincia da Coruña número 200, do 20 de outubro de 2012, publicouse a Resolución da Xefatura Territorial de Traballo e Benestar pola que se aproba o calendario laboral para o ano 2012 na provincia da Coruña



Enlace permanente: http://goo.gl/KhRQe



Texto

Resolución da Xefatura Territorial de Traballo e Benestar pola que se aproba o calendario laboral para o ano 2012 na provincia da Coruña

Dando cumprimento ao disposto no artigo 37.2 do Estatuto dos traballadores (Real decreto lexislativo 1/1995, do 24 de marzo), nos artigos 45 e 46 do Real decreto 2001/1983, do 28 de xullo, e no Decreto 128/2011, do 30 de xuño, polo que se determina o calendario laboral para o ano 2012 na Comunidade Autónoma de Galicia, esta Xefatura Territorial da Consellería de Traballo e Benestar elaborou para esta provincia da Coruña o seguinte calendario laboral:

Primeiro.–Decláranse inhábiles a efectos laborais, retribuídos e non recuperables, os seguintes días festivos:

6 de xaneiro Día de Reis

5 de abril Xoves Santo

6 de abril Venres Santo

1 de maio Festa do Traballo

17 de maio Día das Letras Galegas

25 de xullo Día Nacional de Galicia

15 de agosto A Asunción

12 de outubro Día da Hispanidade

1 de novembro Todos os Santos

6 de decembro Día da Constitución

8 de decembro A Inmaculada

25 de decembro Nadal

Segundo.–Son tamén inhábiles para o traballo, retribuídas e non recuperables, no ámbito dos respectivos concellos, as seguintes festas locais:

ABEGONDO

21 de febreiro

Martes de Entroido

25 de abril

San Marcos



AMES

21 de febreiro

Martes de Entroido

19 de marzo

San Xosé



ARANGA

21 de febreiro

Martes de Entroido

3 de maio

Santa Cruz



ARES

22 de febreiro

Mércores de cinza

29 de maio

Voto de Chanteiro



ARTEIXO

21 de febreiro

Martes de Entroido

26 de xullo

Festas de Santiago Apóstolo



ARZÚA

16 de xullo

Virxe do Carme

21 de setembro

Festas da Mota



A BAÑA

21 de febreiro

Martes de Entroido

9 de abril

Luns de Pascua



BERGONDO

21 de febreiro

Martes de Entroido

16 de agosto

San Roque



BETANZOS

21 de febreiro

Martes de Entroido

16 de agosto

San Roque



BOIMORTO

21 de febreiro

Martes de Entroido

3 de setembro

Luns do Rosario



BOIRO

16 de xullo

Virxe do Carme

31 de agosto

San Ramón de Bealo



BOQUEIXÓN

21 de febreiro

Martes de Entroido

16 de agosto

San Roque



BRIÓN

9 de abril

Luns de Pascua

27 de setembro

Santa Minia



CABANA DE BERGANTIÑOS

21 de febreiro

Martes de Entroido

1 de agosto

San Fins



CABANAS

21 de febreiro

Martes de Entroido

30 de novembro

Santo André



CAMARIÑAS

21 de febreiro

Martes de Entroido

16 de xullo

Virxe do Carme



CAMBRE

21 de febreiro

Martes de Entroido

16 de agosto

San Roque



A CAPELA

6 de agosto

Festas da Nosa Señora das Neves

16 de agosto

San Roque



CARBALLO

21 de febreiro

Martes de Entroido

25 de xuño

Festas de San Xoán



CARIÑO

16 de xullo

Virxe do Carme

24 de agosto

San Bartolo



CARNOTA

21 de febreiro

Martes de Entroido

7 de decembro

Festas



CARRAL

21 de febreiro

Martes de Entroido

9 de abril

Luns de Pascua



CEDEIRA

13 de xuño

Santo Antón

26 de xullo

Santa Ana



CEE

21 de febreiro

Martes de Entroido

16 de agosto

San Roque



CERCEDA

21 de febreiro

Martes de Entroido

25 de xuño

Festas de San Xoán



CERDIDO

21 de febreiro

Martes de Entroido

25 de xuño

Festas de San Xoán



CESURAS

21 de febreiro

Martes de Entroido

19 de marzo

San Xosé



COIRÓS

21 de febreiro

Martes de Entroido

16 de agosto

San Roque



CORCUBIÓN

25 de abril

San Marcos

29 de xuño

San Pedro e San Pablo



CORISTANCO

21 de febreiro

Martes de Entroido

28 de maio

Saleta de Silván



A CORUÑA

21 de febreiro

Martes de Entroido

9 de abril

Luns de Pascua



CULLEREDO

21 de febreiro

Martes de Entroido

25 de xuño

Festas de San Xoán



CURTIS

21 de febreiro

Martes de Entroido

19 de marzo

San Xosé



DODRO

20 de agosto

Festa de San Campio

27 de agosto

Festa dos aflixidos



DUMBRÍA

28 de maio

Santa Lucía de Olveira

10 de decembro

Santa Baia



FENE

22 de febreiro

Mércores de cinza

6 de agosto

San Salvador



FERROL

7 de xaneiro

San Xiao

9 de abril

Nosa Señora de Chamorro



FISTERRA

9 de abril

Luns de Pascua

10 de setembro

Festas



FRADES

21 de febreiro

Martes de Entroido

19 de marzo

San Xosé



IRIXOA

21 de febreiro

Martes de Entroido

10 de agosto

San Lorenzo



LARACHA

21 de febreiro

Martes de Entroido

16 de agosto

San Roque



LAXE

16 de agosto

San Roque

17 de agosto

Virxe do Carme



LOUSAME

25 de abril

San Marcos

10 de agosto

San Lorenzo



MALPICA

21 de febreiro

Martes de Entroido

8 de xuño

Corpus Christii



MAÑÓN

20 de febreiro

Luns de Entroido

7 de setembro

Festas



MAZARICOS

21 de febreiro

Martes de Entroido

25 de xuño

Festas de San Xoán



MELIDE

29 de xuño

San Pedro e San Pablo

16 de xullo

Virxe do Carme



MESÍA

21 de febreiro

Martes de Entroido

13 de xuño

Santo Antón



MIÑO

21 de febreiro

Martes de Entroido

29 de xuño

San Pedro e San Pablo



MOECHE

21 de febreiro

Martes de Entroido

23 de abril

San Xurxo



MONFERO

20 de febreiro

Luns de entroido

21 de febreiro

Martes de Entroido



MUGARDOS

21 de febreiro

Martes de Entroido

29 de maio

Voto de Chanteiro



MUROS

29 de xuño

San Pedro e San Pablo

16 de xullo

Virxe do Carme



MUXÍA

10 de setembro

Luns da Barca

21 de setembro

Santiña do Espiño de Trasufre



NARÓN

22 de febreiro

Mércores de cinza

23 de novembro

Día de Narón



NEDA

22 de febreiro

Mércores de cinza

10 de setembro

Festas



NEGREIRA

6 de xullo

San Cristovo

17 de setembro

Santa Margarita



NOIA

16 de xullo

Virxe do Carme

24 de agosto

San Bartolo



OLEIROS

21 de febreiro

Martes de Entroido

16 de xullo

Virxe do Carme



ORDES

21 de febreiro

Martes de Entroido

16 de agosto

San Roque



OROSO

21 de febreiro

Martes de Entroido

16 de agosto

San Roque



ORTIGUEIRA

30 de xullo

Festas

2 de novembro

Día de defuntos



OUTES

22 de febreiro

Mércores de cinza

29 de xuño

San Pedro e San Pablo



OZA DOS RÍOS

21 de febreiro

Martes de Entroido

15 de maio

Festas



PADERNE

21 de febreiro

Martes de Entroido

16 de agosto

San Roque



PADRÓN

21 de febreiro

Martes de Entroido

9 de abril

Luns de Pascua



O PINO

21 de febreiro

Martes de Entroido

29 de xuño

San Pedro e San Pablo



POBRA DO CARAMIÑAL

20 de agosto

Luns do Carme dos Pincheiros

17 de setembro

Luns de Nazareno



PONTECESO

10 de setembro

Festas

11 de setembro

Festas



PONTEDEUME

8 de maio

Festas

10 de setembro

Festas



AS PONTES

21 de febreiro

Martes de Entroido

23 de xullo

Festas do Carme



PORTO DO SON

21 de febreiro

Martes de Entroido

2 de xullo

Santa Isabel



RIANXO

21 de febreiro

Martes de Entroido

14 de setembro

Venres de Guadalupe



RIVEIRA

21 de febreiro

Martes de Entroido

12 de setembro

Santa Uxía



ROIS

9 de abril

Luns de Pascua

15 de maio

Festas



SADA

21 de febreiro

Martes de Entroido

16 de agosto

San Roque



SAN SADURNIÑO

21 de febreiro

Martes de Entroido

2 de xullo

Santa Isabel



SANTA COMBA

19 de marzo

San Xosé

29 de xuño

San Pedro e San Pablo



SANTIAGO DE COMPOSTELA

19 de marzo

San Xosé

16 de agosto

San Roque



SANTISO

13 de xuño

Santo Antón

14 de setembro

Santa Cruz



SOBRADO DOS MONXES

28 de maio

Luns de Pías

29 de xuño

San Pedro e San Pablo



AS SOMOZAS

26 de xullo

Festas patronais de Santiago Apóstolo

27 de xullo

Festas de Santiago Apóstolo



TEO

21 de febreiro

Martes de entroido

9 de abril

Luns de Pascua



TOQUES

15 de maio

San Isidro

3 de setembro

Festas de San Antolín



TORDOIA

21 de febreiro

Martes de entroido

18 de maio

Festas de San Isidro



TOURO

25 de xuño

Festas de San Xoán

9 de abril

Luns de Pascua



TRAZO

21 de febreiro

Martes de entroido

21 de setembro

San Mateo



VAL DO DUBRA

3 de abril

Feira de Abril

3 de agosto

Festa do emigrante



VALDOVIÑO

21 de febreiro

Martes de entroido

17 de agosto

San Mamede



VEDRA

10 de decembro

Santa Baia

17 de setembro

Día do patio



VILARMAIOR

20 de febreiro

Luns de entroido

21 de febreiro

Martes de entroido



VILASANTAR

21 de febreiro

Martes de entroido

29 de xuño

San Pedro e San Pablo



VIMIANZO

13 de agosto

Festas

21 de febreiro

Martes de entroido



ZAS

16 de xullo

Virxe do Carme

26 de xullo

Santa Margarida de Muíño


Todas as empresas da provincia deberán ter exposto nun lugar visible do centro de traballo o calendario laboral para o ano 2012, de conformidade co establecido no artigo 34.6 do Estatuto dos traballadores, para coñecemento e consulta dos traballadores.

O que se fai público no Boletín Oficial da Provincia para o seu debido cumprimento.

A Coruña, 10 de outubro de 2011.

O xefe territorial de Traballo e Benestar

Luis Alberto Álvarez Freijido